Resultat JSM 26-28 aug 2011

Uppdaterad:        11 September

Tävlingsplats       Vellinge IP

Väder Fredagen  Växlande molnighet och ca: 20-25°C. Vindar från ost ca: 7 m/s med byar upp till 12 m/s.

Väder Lördagen  Växlande molnighet med enstaka lätta regnskurar och ca: 20°C. Växlande vindar från
sydväst till nordväst ca: 5 m/s med byar upp till 10 m/s.

Väder Söndagen Växlande molnighet och ca: 16°C. Vindar från sydväst ca: 7 m/s med byar upp till 13 m/s.

  

 

    M22 100 M  HEAT 1  Vind 1,7  2011-08-26

1

 

Mathias Dufournier-90

IF Göta

10,73

 

Semi

 

2

 

Oskar Åberg-89

Huddinge AIS

10,82

 

Semi

 

3

 

Morgan Ohlström-91

IF Göta

10,93

 

Semi

 

4

 

Alexander Håkansson-91

Umedalens IF

11,13

 

Semi

 

5

 

Tobias Karlsson-91

IF Kville

11,36

 

 

 

6

 

Robin Weetom-91

Ullevi FK

11,67

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  HEAT 2  Vind 2,9  

1

 

Alexander Brorsson-90

IFK Växjö

10,82

 

Semi

 

2

 

David Sennung-91

Ullevi FK

10,85

 

Semi

 

3

 

Adam Andersson-91

Hässelby SK

11,13

 

 

 

4

 

Magnus Nielsen-91

IFK Lund

11,72

 

 

 

5

 

Karl Schenström-91

Nyköpings BIS FI

11,85

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  HEAT 3  Vind 1,7  

1

 

Tom Kling Baptiste-90

Huddinge AIS

10,59

 

Semi

 

2

 

André Drummond-90

Spårvägens FK

10,75

 

Semi

 

3

 

Andreas Andersson-91

Hässleholms AIS

10,89

 

Semi

 

4

 

Martin Holm-89

IF Göta

11,49

 

 

 

5

 

Viktor Björklund-91

IFK Lund

11,89

 

 

 

6

 

David Eriksson-91

Estuna IF

13,01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  HEAT 4  Vind 3,1  

1

 

Benjamin Olsson-91

IFK Helsingborg

10,84

 

Semi

 

2

 

Patrik Andersson-91

IF Kville

10,90

 

Semi

 

3

 

Mathias Johansson-90

Nedre Soppero IK

11,08

 

Semi

 

4

 

Victor Kårelid-89

Hammarby IF

11,16

 

 

 

5

 

Mikael Storm-91

Eksjö Södra IK

11,35

 

 

 

6

 

Andrej Ekholm-89

Huddinge AIS

11,45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  SEMIFINAL 1  Vind 3,2  2011-08-26

1

 

Mathias Dufournier-90

IF Göta

10,59

 

Final

 

2

 

David Sennung-91

Ullevi FK

10,60

 

Final

 

3

 

Alexander Brorsson-90

IFK Växjö

10,64

 

Final

 

4

 

Morgan Ohlström-91

IF Göta

10,80

 

 

 

5

 

Oskar Åberg-89

Huddinge AIS

10,87

 

 

 

6

 

Mathias Johansson-90

Nedre Soppero IK

11,03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  SEMIFINAL 2  Vind 2,3  

1

 

Tom Kling Baptiste-90

Huddinge AIS

10,48

 

Final

 

2

 

Benjamin Olsson-91

IFK Helsingborg

10,60

 

Final

 

3

 

André Drummond-90

Spårvägens FK

10,78

 

Final

 

4

 

Andreas Andersson-91

Hässleholms AIS

10,87

 

 

 

5

 

Patrik Andersson-91

IF Kville

10,93

 

 

 

6

 

Alexander Håkansson-91

Umedalens IF

11,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 100 M  FINAL  Vind 1,9  2011-08-26

1

 

Tom Kling Baptiste-90

Huddinge AIS

10,48

 

 

 

2

 

David Sennung-91

Ullevi FK

10,60

 

 

 

3

 

Mathias Dufournier-90

IF Göta

10,61

 

 

 

4

 

Alexander Brorsson-90

IFK Växjö

10,67

 

 

 

5

 

Benjamin Olsson-91

IFK Helsingborg

10,70

 

 

 

6

 

André Drummond-90

Spårvägens FK

10,83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 200 M  HEAT 1  Vind 0,2  2011-08-27

1

 

Tom Kling Baptiste-90

Huddinge AIS

21,91

 

Final

 

2

 

Joel Groth-91

Bollnäs FIK

21,93

 

Final

 

3

 

Mikael Storm-91

Eksjö Södra IK

22,82

 

 

 

4

 

Tobias Karlsson-91

IF Kville

23,14

 

 

 

5

 

Johan Hård-90

Hässelby SK

23,50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 200 M  HEAT 2  Vind 0,1  

1

 

Mathias Dufournier-90

IF Göta

21,88

 

Final

 

2

 

Patrik Andersson-91

IF Kville

22,03

 

Final

 

3

 

Daniel Katuric-89

Bromma IF

22,84

 

 

 

4

 

Daniel Andersson-91

Istrums SK

23,45

 

 

 

5

 

Andrej Ekholm-89

Huddinge AIS

23,69

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 200 M  HEAT 3  Vind 0,2  

1

 

Alexander Nordkvist-90

Huddinge AIS

21,76

 

Final

 

2

 

Morgan Ohlström-91

IF Göta

22,13

 

Final

 

3

 

Andreas Andersson-91

Hässleholms AIS

22,47

 

 

 

4

 

Henrik Nilsson-91

IFK Trelleborg FI

23,84

 

 

 

5

 

David Eriksson-91

Estuna IF

26,41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 200 M  FINAL  Vind 1,7  2011-08-28

1

 

Tom Kling Baptiste-90

Huddinge AIS

21,03

 

 

 

2

 

Alexander Nordkvist-90

Huddinge AIS

21,15

 

 

 

3

 

Mathias Dufournier-90

IF Göta

21,43

 

 

 

4

 

Joel Groth-91

Bollnäs FIK

21,76

 

 

 

5

 

Patrik Andersson-91

IF Kville

22,14

 

 

 

6

 

Morgan Ohlström-91

IF Göta

22,20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M  HEAT 1    2011-08-26

1

 

Alexander Nordkvist-90

Huddinge AIS

49,43

 

Final

 

2

 

Tomas Hultgren-91

Ludvika FFI

51,46

 

Final

 

3

 

Niclas Ragneberg-91

Trollhattan FIK

51,87

 

Final

 

 

 

Erik Smedhs-91

IFK Mora FIK

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M  HEAT 2    

1

 

Felix Francois-90

Örgryte IS

49,73

 

Final

 

2

 

Markus Johansson-90

Ume FF

50,96

 

Final

 

3

 

Daniel Katuric-89

Bromma IF

51,86

 

Final

 

4

 

Johan Hård-90

Hässelby SK

53,22

 

 

 

5

 

Henrik Nilsson-91

IFK Trelleborg FI

54,24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M  FINAL    2011-08-27

1

 

Alexander Nordkvist-90

Huddinge AIS

47,36

 

 

 

2

 

Felix Francois-90

Örgryte IS

48,33

 

 

 

3

 

Markus Johansson-90

Ume FF

49,64

 

 

 

4

 

Tomas Hultgren-91

Ludvika FFI

50,41

 

 

 

5

 

Niclas Ragneberg-91

Trollhattan FIK

50,67

 

 

 

6

 

Daniel Katuric-89

Bromma IF

51,46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 800 M  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Johan Svensson-89

Spårvägens FK

1,55,92

 

Final

 

2

 

Martin Nilsson-89

Malmö AI

1,56,97

 

Final

 

3

 

Viktor Ekelund-89

Malmö AI

1,57,26

 

Final

 

4

 

Grälls Johan Kvarnström-91

Falu IK

1,58,59

 

Final

 

5

 

Patrik Pettersson-90

Rånäs 4 H

2,00,41

 

 

 

6

 

Lars Lindberg-91

Ume FF

2,02,22

 

 

 

 

 

Elias Arshi-89

GOIF Tjalve

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 800 M  HEAT 2    

1

 

Johan Henningsson-90

Bollnäs FIK

1,58,60

 

Final

 

2

 

Rickard Gunnarsson-91

Hässelby SK

1,58,83

 

Final

 

3

 

Henrik Hansson-89

Strömstad LK

1,59,01

 

Final

 

4

 

Tim Sundström-89

KFUM Örebro

1,59,67

 

Final

 

5

 

John Foitzik-91

Ludvika FFI

2,00,07

 

 

 

6

 

Joakim Frisk-90

Västerås FI

2,00,77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 800 M  FINAL     2011-08-28

1

 

Johan Svensson-89

Spårvägens FK

1.50,78

 

 

 

2

 

Rickard Gunnarsson-91

Hässelby SK

1.51,61

 

 

 

3

 

Johan Henningsson-90

Bollnäs FIK

1.52,67

 

 

 

4

 

Martin Nilsson-89

Malmö AI

1.53,56

 

 

 

5

 

Henrik Hansson-89

Strömstad LK

1.54,48

 

 

 

6

 

Viktor Ekelund-89

Malmö AI

1.55,79

 

 

 

7

 

Grälls Johan Kvarnström-91

Falu IK

1.56,69

 

 

 

 

 

Tim Sundström-89

KFUM Örebro

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 1500 M      2011-08-27

1

 

Staffan EK-91

Björnstorps IF

4,07,70

 

 

 

2

 

Martin Nilsson-89

Malmö AI

4,07,87

 

 

 

3

 

Jonas Leandersson-91

Malmö AI

4,07,92

 

 

 

4

 

Anton Wåhlin-91

Malmö AI

4,08,72

 

 

 

5

 

Anton Danielsson-90

GOIF Tjalve

4,09,63

 

 

 

6

 

Klas Persson-91

Tureberg FK

4,11,86

 

 

 

7

 

Tim Sundström-89

KFUM Örebro

4,13,06

 

 

 

8

 

Victor Hedin-91

Huddinge AIS

4,15,10

 

 

 

9

 

Viktor Stenberg-90

Ullevi FK

4,21,53

 

 

 

10

 

Yassine Bahri-91

Hässelby SK

4,22,25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 5000 M      2011-08-28

1

 

Eric Senorski-89

Örgryte IS

14,05,70

 

 

 

2

 

Mikael Ekvall-89

Strömstad LK

14,12,89

 

 

 

3

 

Anton Danielsson-90

GOIF Tjalve

14,15,72

 

 

 

4

 

Andreas Åhwall-89

Hässelby SK

14,24,54

 

 

 

5

 

Staffan EK-91

Björnstorps IF

14,35,48

 

 

 

6

 

Olle Kalered-90

IK Norrköping FI

14,42,65

 

 

 

8

 

Robin Lindgren-90

Örgryte IS

14,43,25

 

 

 

8

 

Alexander Liss-91

Tureberg FK

15,23,35

 

 

 

9

 

Andreas Åkesson-90

Örgryte IS

15,24,54

 

 

 

10

 

Martin Lundqvist-90

IK Sisu

15,39,77

 

 

 

11

 

Oscar Carlsson-91

Apladalens LK

15,49,81

 

 

 

12

 

Patrik Nilsson-91

Hammarby IF

16,02,48

 

 

 

13

 

André Ragnelind-91

IF Göta

16,04,10

 

 

 

14

 

Yassine Bahri-91

Hässelby SK

16,05,01

 

 

 

15

 

Filip Segerberg-90

Hammarby IF

16,10,26

 

 

 

16

 

Fredrik Grimgorg-90

IF Linden

16,14,83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 2000 M HINDER      2011-08-26

1

 

Eric Senorski-89

Örgryte IS

5,40,80

 

 

 

2

 

Robin Lindgren-90

Örgryte IS

5,52,89

 

 

 

3

 

Andreas Åhwall-89

Hässelby SK

6,01,78

 

 

 

4

 

Alexander Liss-91

Tureberg FK

6,16,07

 

 

 

5

 

Markus Liwing-89

Gefle IF FIF

6,19,47

 

 

 

6

 

Elias Arshi-89

GOIF Tjalve

6,19,65

 

 

 

7

 

Andreas Åkesson-90

Örgryte IS

6,35,23

 

 

 

 

 

Martin Svanborg-91

Bromma IF

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 110 M HÄCK    Vind 0,9  2011-08-28

1

 

Alexander Brorsson-90

IFK Växjö

14,21

 

 

 

2

 

Amir Shaker-89

Eskilstuna FI

14,23

 

 

 

3

 

Marvin Tay-90

Spårvägens FK

14,30

 

 

 

4

 

Martin Kallur-91

Falu IK

14,65

 

 

 

5

 

Marcus Persson-89

Ullevi FK

15,04

 

 

 

6

 

Marcus Nilsson-91

Högby IF

15,71

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M HÄCK  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Erik Lindahl-90

IF Kville

54,42

 

Final

 

2

 

Markus Johansson-90

Ume FF

55,26

 

Final

 

3

 

Anton Forsberg-91

Tureberg FK

55,77

 

Final

 

4

 

Arvid Berglund-91

Tranås AIF

57,61

 

 

 

5

 

Christoffer Van Woensel-90

FIF Gnistan

60,45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M HÄCK  HEAT 2    

1

 

Mattias Bäckman-91

Bollnäs FIK

55,06

 

Final

 

2

 

Jonathan Carbe-90

Örgryte IS

55,13

 

Final

 

3

 

Jim Christensson-89

Mölndals AIK

55,44

 

Final

 

4

 

Fredric Linansky-90

IFK Helsingborg

56,66

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 400 M HÄCK  FINAL    2011-08-28

1

 

Jim Christensson-89

Mölndals AIK

53,70

 

 

 

2

 

Erik Lindahl-90

IF Kville

53,87

 

 

 

3

 

Mattias Bäckman-91

Bollnäs FIK

54,04

 

 

 

4

 

Markus Johansson-90

Ume FF

54,60

 

 

 

 

 

Anton Forsberg-91

Tureberg FK

DNS

 

 

 

 

 

Jonathan Carbe-90

Örgryte IS

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    M22 HÖJD      2011-08-28

1

 

Emil Svensson-89

Örgryte IS

2,15

 

 

 

 

2

 

Adam Chiguer-91

Huddinge AIS

2,06

 

 

 

 

3

 

Alexander Håkansson-91

Umedalens IF

2,06

 

 

 

 

4

 

Marcus Lundquist-91

Rånäs 4 H

2,02

 

 

 

 

5

 

Philip Frifelt-Lundqvist89-

IF Göta

2,02

 

 

 

 

6

 

Kristian Olofsson-90

IK Ymer

2,02

 

 

 

 

7

 

Fredrik Sangberg-90

IF Kville

2,02

 

 

 

 

8

 

Yuan-Zhong Wu-91

IFK Växjö

1,98

 

 

 

 

8

 

Anton Forsberg-91

Tureberg FK

1,98

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Alexander Håkansson-91
Marcus Lundquist-91
Emil Svensson-89
Yuan-Zhong Wu-91
Kristian Olofsson-90
Fredrik Sangberg-90
Anton Forsberg-91
Adam Chiguer-91
Philip Frifelt-Lundqvist-89
186 192 198 202 206 209 211 215 220
    o   xxo o   xxo xxx
    o   -   xo  xxx
                o   -   o   xo  xxx
    o   o   xxx
o   o   xxo xo  xxx
        xo  xxo xxx
o   o   o   xxx
    o   o       xo  xxx
    xo  o   xo  xxx

  

 

    M22 STAV      2011-08-27

1

 

Erik Thorstensson-89

Spårvägens FK

4,91

 

 

 

2

 

Per Drageryd-91

KFUM Örebro

4,80

 

 

 

3

 

Simon Assarsson-91

IK Sisu

4,58

 

 

 

4

 

Björn Andersson-91

Bålsta IK

4,34

 

 

 

5

 

Jonathan Jansson-91

Östhammar FI

4,16

 

 

 

6

 

Marcus Nilsson-91

Högby IF

3,98

 

 

 

 

 

Viktor Fröberg-90

IF Kville

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Marcus Nilsson-91
Björn Andersson-91
Per Drageryd-91
Viktor Fröberg-90
Simon Assarsson-91
Jonathan Jansson-91
Erik Thorstensson-89
380 398 416 434 446 458 466 474 480 486 491
o   xo  xxx
-   -   xo  o   xxx
-   -   -   -   -   o   o   o   o   -   xxx
-   -   -   xxx
-   -   -   -   o   xo  xxx
-   -   o   xxx
-   -   -   -   -   -   -   o   -   -   xxo

   

 

    M22 LÄNGD      2011-08-28   FINAL

1

 

Adam Chiguer-91

Huddinge AIS

7,45

 

 

 

 

2

 

Björn Wilson-90

IK Orient

7,41

 

 

 

 

3

 

Fabian Rosenquist-91

GOIF Tjalve

7,32

 

 

 

 

4

 

Mathias Johansson-90

Nedre Soppero IK

7,25

 

 

 

 

5

 

Mattias Abulu-91

Ullevi FK

7,05

 

 

 

 

6

 

Adam Johansson-91

Mölndals AIK

6,99

 

 

 

 

7

 

Felix Siljebäck Larsen-89

Västerås FI

6,77

 

 

 

 

8

 

Milan Jovanovic-90

Huddinge AIS

6,73

 

 

 

 

9

 

Erik Ehrlin-90

Ärla IF

6,60

 

 

 

 

10

 

Emil Bergkvist-91

IK Westmania

6,59

 

 

 

 

11

 

Moteba Mohamed-90

Alingsås IF

6,31

 

 

 

 

 

 

Martin Bergqvist-90

Mölndals AIK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moteba Mohamed-90
Adam Chiguer-91
Adam Johansson-91
Mattias Abulu-91
Martin Bergqvist-90
Felix Siljebäck Larsen-89
Mathias Johansson-90
Björn Wilson-90
Milan Jovanovic-90
Fabian Rosenquist-91
Erik Ehrlin-90
Emil Bergkvist-91
497 1,1  631 0,9   x 
682 0,5   x      533 0,9  717 0,4   735 1,1  745 0,6
 x             686 0,6   x         x       699 0,9
 x       705 0,5 688 1,1  686 -0,9   x        x 
 x              - 
 x       671 1,6 677 0,9   x         x        x 
705 0,8  714 1,5  x       725 0,5   710 0,4  701 1,2
725 1,2  727 2,4 704 -0,8 724 1,9    x       741 0,4
671 0,4  647 0,7 673 0,7  647 0,3   665 -0,7 659 0,0
695 1,6   x       x       714 0,2   704 -0,6 732 1,7
 x        x      660 1,6
 x       659 0,7   - 

 

 

     M 22 LÄNGD   KVAL   2011-08-27

 

Adam Johansson-91

704 0,7

 

 

 

Adam Björling-90

367 0,5  642 1,2  648 0,0

 

 

 

Mattias Abulu-91

665 1,3  671 0,7  671 0,4

 

 

 

Emil Bergkvist-91

706 0,2

 

 

 

Martin Bergqvist-90

653 -0,2 675 0,2  657 1,0

 

 

 

Moteba Mohamed-90

634 -0,1 668 0,2  658 0,3

 

 

 

Fabian Rosenquist-91

693 0,9  692 0,2  706 0,9

 

 

 

Robin Weetom-91

617 0,5  630 -0,1 593 0,2

 

 

 

Oskar Åberg-89

 x        x        x 

 

 

 

Axel Fredriksson-90

 x        x       664 0,0

 

 

 

Felix Siljebäck Larsen-89

 x       646 0,3  693 0,4

 

 

 

Björn Wilson-90

678 1,0  708 0,0

 

 

 

Erik Olsson-89

633 0,6  642 0,2  652 0,2

 

 

 

Adam Chiguer-91

703 1,2

 

 

 

David Östling-90

656 0,0  654 0,0   x 

 

 

 

Mathias Johansson-90

697 0,2  709 0,0

 

 

 

Erik Ehrlin-90

664 0,7  648 0,6  654 0,6

 

 

 

Milan Jovanovic-90

508 0,5  666 0,2  662 0,6

 

 

 

 

 

 

 

 

    

     M22 TRESTEG      2011-08-26

1

 

Erik Ehrlin-90

Ärla IF

15,56

 

 

 

2

 

Moteba Mohamed-90

Alingsås IF

15,43

 

 

 

3

 

Emil Svensson-89

Örgryte IS

14,49

 

 

 

4

 

Erik Olsson-89

Örgryte IS

14,20

 

 

 

5

 

Milan Jovanovic-90

Huddinge AIS

14,15

 

 

 

6

 

Axel Fredriksson-90

Hovslätts IK

13,81

 

 

 

7

 

Philip Feifelt Lundqvist-89

IF Göta

13,63

 

 

 

8

 

Karl Schenström-91

Nyköpings BIS FI

12,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emil Svensson-89
Erik Ehrlin-90
Axel Fredriksson-90
Erik Olsson-89
Karl Schenström-91
Moteba Mohamed-90
Philip Feifelt Lundqvist-89
Milan Jovanovic-90
 x        1410 2,3  1449 2,5   -         x         x 
1479 3,9  1481 0,7  1498 1,1  1516 0,7  1542 1,2  1556 2,2
 x        1375 1,1  1337 1,0   x        1381 1,7  1353 1,2
1420 2,9  1388 1,2  1360 1,3   x        1402 1,1   x 
1249 2,1  1248 3,6   x        1059 1,4  1264 1,3  1289 1,4
1543 2,1  1526 2,1  1396 0,5  1521 2,3   x         x 
 x        1353 2,7  1363 4,3   -         -         - 
1415 5,3  1412 4,3   x        1146 0,5  1330 2,3  1205 0,7

    

 

     M22 KULA      2011-08-27

1

 

  Jonas Meyer-90

Strömstad IF

16,02

 

 

 

2

  

  Martin Gren-90

Ullevi FK

15,23

 

 

 

3

 

  Pontus Rabe-90

Bålsta IK

14,56

 

 

 

4

 

  David Kallebäck-89

Varbergs GIF

14,38

 

 

 

5

 

  Martin Jönsson-90

Ullevi FK

13,80

 

 

 

6

 

  Erik Schenström-91

Nyköpings BIS FI

13,66

 

 

 

7

 

  David Johansson-91

Åhus FIK

12,32

 

 

 

 

 

Pontus Rabe-90
David Kallebäck-89
Jonas Meyer-90
David Johansson-91
Martin Jönsson-90
Erik Schenström-91
Martin Gren-90
1396   x    1412  1433  1456   x 
1400   x    1434   x    1438  1351
1552  1581  1602   x     x    1599
1206  1194   x    1232   x    1199
 x     x    1380   x     x     x 
1366  1354  1344   x     x     x 
1351  1466  1447  1523   x     x 

 

    

    M22 DISKUS      2011-08-28

1

 

Johnny Karlsson-89

IFK Strömsund

52,58

 

 

 

2

 

Erik Schenström-91

Nyköpings BIS FI

50,23

 

 

 

3

 

Marcus Nilsson-91

Högby IF

44,97

 

 

 

4

 

Martin Gren-90

Ullevi FK

44,56

 

 

 

5

 

David Kallebäck-89

Varbergs GIF

41,84

 

 

 

6

 

David Johansson-91

Åhus FIK

39,53

 

 

 

7

 

Christian Bergén Hansson-90

Huddinge AIS

39,40

 

 

 

8

 

Torbjörn Julin-89

IF Kville

37,09

 

 

 

 

 

Stefan Sundler-91*

SK Bore

0,00

 

 

 

 

 

Torbjörn Julin-89
Martin Gren-90
David Kallebäck-89
Marcus Nilsson-91
Christian Bergén Hansson-90
Erik Schenström-91
David Johansson-91
Stefan Sundler-91
Johnny Karlsson-89
 x     x    3709  3706   x    3686
3859  4146  4456   x     x     x 
4126  4184   x     x    4032   x 
 x    3692   x     x    4290  4497
3567  3721   x    3766  3763  3940
 x    4813   x    4842   x    5023
3953  3868   x     x    3874  3828
 x     x     x 
3984   x    5258  5251   -     - 

  

 

    M22 SLÄGGA      2011-08-27

1

 

Mattias Lindberg-90

Skellefteå AIK FI

60,17

 

 

 

2

 

Tommy Larsson-90

SK Bore

59,22

 

 

 

3

 

Erik Romberg-90

Högby IF

57,17

 

 

 

4

 

Johan Björnstad-90

Ullevi FK

52,44

 

 

 

5

 

Anders Eriksson-89

IF Udd

50,75

 

 

 

6

 

Christian Bergén Hansson-90

Huddinge AIS

47,46

 

 

 

7

 

Martin Jönsson-90

Ullevi FK

46,76

 

 

 

8

 

Fredrik Andersson-90

Bollnäs FIK

45,13

 

 

 

9

 

David Johansson-91

Åhus FIK

45,03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Martin Jönsson-90
Tommy Larsson-90
Fredrik Andersson-90
Anders Eriksson-89
Christian Bergén Hansson-90
Mattias Lindberg-90
Erik Romberg-90
David Johansson-91
Johan Björnstad-90
4676   x     x    4552  4460  4566
5453  5613  5509   x    5922   x 
4339  4170  4513  4476  4404  4316
4786   x    4720  5075  4962
3399  4574   x    4746   x     x 
5811  5423  5941  5769   x    6017
5526  5473  5588  5449  5522  5717
4432   x    4503
 x    4925  5007   x    5047  5244

 

   

 

    M22 SPJUT      2011-08-26

1

 

 Kim Amb-90

Bålsta IK

71,54

 

 

 

2

 

 Joachim Ivarsson-89

IFK Växjö

64,89

 

 

 

3

 

 Pontus Bjärkvik-90

Hovslätts IK

63,57

 

 

 

4

 

 Richard Olsson-89

IF Göta

63,32

 

 

 

5

 

 David Johansson-91

Åhus FIK

61,07

 

 

 

6

 

 Jaakko Laakkonen-91

Haparanda SKT

54,08

 

 

 

7

 

 Björn Brink-91

Hanviken SK

53,90

 

 

 

8

 

 Fredrik Jansson-90

Södertälje IF

52,42

 

 

 

 

 

Fredrik Jansson-90
Kim Amb-90
Pontus Bjärkvik-90
Jaakko Laakkonen-91
Joachim Ivarsson-89
Björn Brink-91
David Johansson-91
Richard Olsson-89
4271  5242   -     -    4890   - 
6938  7154  7103  7001  6719   x 
6354  5778  6259   x     x    6357
 x    5230  5391  5306  5408  5267
5904  5859  6355  5888  6489   x 
5390  5091  5010  4805  4771  5117
6107   x     x     x     x    5333
6053  6290  6332  5955  5759  6040

   

 

    P19 100 M  HEAT 1  Vind 3,3  2011-08-26

1

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

10,86

 

Semi

 

2

 

Oskar Johansson-92

Spårvägens FK

11,04

 

Semi

 

3

 

Rasmus Karlsson-92

IK Orient

11,09

 

Semi

 

4

 

David Sundström-93

Hellas FI

11,37

 

 

 

5

 

Simon Tofft-93

FIF Gnistan

11,40

 

 

 

6

 

Simon Ekström-92

Hovslätts IK

11,49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  HEAT 2  Vind 2,0  

1

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

11,01

 

Semi

 

2

 

Robin Nordkvist-93

Huddinge AIS

11,06

 

Semi

 

3

 

Andreas Norström-92

Ullevi FK

11,27

 

 

 

4

 

Mattias Olander-92

Högby IF

11,28

 

 

 

 

 

Cedric Ullberg-92

IK Ymer

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  HEAT 3  Vind 3,3  

1

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

10,94

 

Semi

 

2

 

Joakim Djuvfeldt-93

IF Göta

11,21

 

Semi

 

3

 

Johan Forsberg-92

IFK Lidingö

11,26

 

 

 

4

 

Eric Larsson-93

IK Hakarpspojkarna

11,49

 

 

 

5

 

Christoffer Gustafsson-92

GOIF Tjalve

11,65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  HEAT 4  Vind 2,7  

1

 

Filip Lööv-92

Kils AIK FIK

10,87

 

Semi

 

2

 

Martin Astner-93

Ullevi FK

11,18

 

Semi

 

3

 

Viktor Malmgren-92

IFK Lund

11,45

 

 

 

4

 

Adam Axelsson-93

Finspång AIK

11,49

 

 

 

5

 

Niklas Wahlgren-93

Öresund FK

11,96

 

 

 

 

 

Shahbaz Safdar-92

IF Kville

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  HEAT 5  Vind 1,2  

1

 

Andreas Engwall-92

Bromma IF

10,92

 

Semi

 

2

 

Jesper Lang-92

Malmö AI

11,00

 

Semi

 

3

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

11,15

 

Semi

 

4

 

Daniel Nordmark-93

Västerås FI

11,25

 

 

 

5

 

Patric Hjort-93

Västerås FI

11,48

 

 

 

6

 

Truls Ekelund Axelsson-93

IFK Lund

11,82

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  SEMIFINAL 1  Vind 2,4  2011-08-26

1

 

Andreas Engwall-92

Bromma IF

10,90

 

Final

 

2

 

Jesper Lang-92

Malmö AI

10,96

 

Final

 

3

 

Filip Lööv-92

Kils AIK FIK

10,98

 

Final

 

4

 

Oskar Johansson-92

Spårvägens FK

11,14

 

 

 

5

 

Rasmus Karlsson-92

IK Orient

11,17

 

 

 

6

 

Joakim Djuvfeldt-93

IF Göta

11,27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  SEMIFINAL 2  Vind 1,0  

1

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

10,76

 

Final

 

2

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

10,81

 

Final

 

3

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

10,81

 

Final

 

4

 

Robin Nordkvist-93

Huddinge AIS

11,06

 

 

 

5

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

11,15

 

 

 

6

 

Martin Astner-93

Ullevi FK

11,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 100 M  FINAL  Vind 2,6  2011-08-26

1

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

10,63

 

 

 

2

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

10,80

 

 

 

3

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

10,85

 

 

 

4

 

Andreas Engwall-92

Bromma IF

10,94

 

 

 

5

 

Filip Lööv-92

Kils AIK FIK

10,97

 

 

 

6

 

Jesper Lang-92

Malmö AI

11,05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 1  Vind -0,6  2011-08-27

1

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

22,46

 

Semi

 

2

 

Erik Holmberg-93

Rånäs 4 H

22,95

 

Semi

 

3

 

Patrik Sjöö-92

Hässelby SK

22,98

 

Semi

 

4

 

Martin Astner-93

Ullevi FK

23,10

 

Semi

 

5

 

Ken Braesch-Andersen-93

Hammarby IF

23,11

 

Semi

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 2  Vind 0,3  

1

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

22,29

 

Semi

 

2

 

Alexander Lesser-93

Ullevi FK

22,71

 

Semi

 

3

 

Olle Forslin-93

Hässelby SK

22,97

 

Semi

 

4

 

Johan Forsberg-92

IFK Lidingö

23,03

 

Semi

 

5

 

Niklas Wahlgren-93

Öresunds FK

24,88

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 3  Vind -0,2  

1

 

Oskar Johansson-92

Spårvägens FK

22,77

 

Semi

 

2

 

Niklas Johansson-92

Stenungsunds FI

22,98

 

Semi

 

3

 

Hugo Jansson-

Glanshammars IF

23,16

 

 

 

4

 

Oscar Olausson-93

KFUM Kristianstad

23,23

 

 

 

 

 

Filip Lööv-92

Kils AIK FIK

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 4  Vind -1,1  

1

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

22,48

 

  Semi

 

 

2

 

Robin Nordkvist-93

Huddinge AIS

22,56

 

  Semi

 

 

3

 

Rasmus Karlsson-92

IK Orient

23,14

 

 

 

 

4

 

Eric Larsson-93

IK Hakarpspojkarna

23,34

 

 

 

 

5

 

Adam Axelsson-93

Finspång AIK

23,48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 5  Vind -1,1  

1

 

Viktor Jönsson-92

Råby-Rekarne FIF

22,40

 

Semi

 

2

 

Joakim Djuvfeldt-93

IF Göta

22,41

 

Semi

 

3

 

Andreas Engwall-92

Bromma IF

22,44

 

Semi

 

4

 

Simon Ekström-92

Hovslätts IK

23,14

 

 

 

5

 

Emmanuel Amoh-92

Malmö AI

23,74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  HEAT 6  Vind -0,3  

1

 

Simon Gyllensten-92

Örgryte IS

22,34

 

Semi

 

2

 

Hector Falk-93

Nyköpings BIS FI

22,82

 

Semi

 

3

 

Simon Knuters-93

Bromma IF

23,28

 

 

 

4

 

Daniel Nordmark-93

Västerås FI

23,32

 

 

 

5

 

Andreas Norström-92

Ullevi FK

23,44

 

 

 

 

 

Truls Ekelund Axelsson-93

IFK Lund

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  SEMIFINAL 1  Vind 1,6  2011-08-28

1

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

22,06

 

Final

 

2

 

Viktor Jönsson-92

Råby-Rekarne FIF

22,22

 

Final

 

3

 

Alexander Lesser-93

Ullevi FK

22,38

 

 

 

4

 

Hector Falk-93

Nyköpings BIS FI

22,50

 

 

 

5

 

Patrik Sjöö-92

Hässelby SK

22,64

 

 

 

6

 

Johan Forsberg-92

IFK Lidingö

22,81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  SEMIFINAL 2  Vind 5,1  

1

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

22,07

 

Final

 

2

 

Simon Gyllensten-92

Örgryte IS

22,15

 

Final

 

3

 

Robin Nordkvist-93

Huddinge AIS

22,29

 

 

 

4

 

Olle Forslin-93

Hässelby SK

22,72

 

 

 

5

 

Erik Holmberg-93

Rånäs 4 H

22,95

 

 

 

6

 

Martin Astner-93

Ullevi FK

23,15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  SEMIFINAL 3  Vind 1,6  

1

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

21,94

 

Final

 

2

 

Joakim Djuvfeldt-93

IF Göta

22,22

 

Final

 

3

 

Andreas Engwall-92

Bromma IF

22,43

 

 

 

4

 

Oskar Johansson-92

Spårvägens FK

22,59

 

 

 

5

 

Niklas Johansson-92

Stenungsunds FI

22,68

 

 

 

6

 

Ken Braesch-Andersen-93

Hammarby IF

22,97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 200 M  FINAL  Vind 4,2  2011-08-28

1

 

Sunday Ojuri-93

Hammarby IF

21,42

 

 

 

2

 

Jan Wocalewski-93

Huddinge AIS

21,55

 

 

 

3

 

Odain Rose-92

IFK Umeå

21,58

 

 

 

4

 

Simon Gyllensten-92

Örgryte IS

21,95

 

 

 

5

 

Viktor Jönsson-92

Råby-Rekarne FIF

21,96

 

 

 

6

 

Joakim Djuvfeldt-93

IF Göta

22,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 400 M  HEAT 1    2011-08-26

1

 

Christoffer Ohlsson-93

Umedalens IF

50,12

 

Final

 

2

 

Hector Falk-93

Nyköpings BIS FI

50,71

 

Final

 

3

 

Erik Holmberg-93

Rånäs 4 H

50,93

 

 

 

4

 

Emmanuel Amoh-92

Malmö AI

52,50

 

 

 

5

 

Jonatan Andersson Ceder-92

Ume FF

52,55

 

 

 

6

 

Patrik Nilsson-92

Oskarshamns SK

53,11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 400 M  HEAT 2    

1

 

Alexander Lesser-93

Ullevi FK

49,62

 

Final

 

2

 

Joakim Andersson-92

IFK Trelleborg FI

50,28

 

Final

 

3

 

Ken Braesch-Andersen-93

Hammarby IF

50,39

 

Final

 

4

 

Marcus Hawkins-93

Rånäs 4 H

51,02

 

 

 

5

 

Tobias Block-92

Mölndals AIK

52,70

 

 

 

6

 

Dennis Forsgren-93

Malmö AI

55,78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 400 M  HEAT 3    

1

 

Patrik Sjöö-92

Hässelby SK

50,26

 

Final

 

2

 

Fredrik Åström-93

Täby IS FK

51,16

 

 

 

3

 

Olle Forslin-93

Hässelby SK

51,76

 

 

 

4

 

AlexanderBjörnbergMowinski-93

Huddinge AIS

52,16

 

 

 

5

 

Viktor Björnberg Mowinski-93

Huddinge AIS

53,15

 

 

 

 

 

Martin Bengtsson-92

Klippans FK

DQ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 400 M  FINAL    2011-08-27

1

 

Alexander Lesser-93

Ullevi FK

49,61

 

 

 

2

 

Christoffer Ohlsson-93

Umedalens IF

49,72

 

 

 

3

 

Patrik Sjöö-92

Hässelby SK

49,76

 

 

 

4

 

Joakim Andersson-92

IFK Trelleborg FI

50,01

 

 

 

5

 

Hector Falk-93

Nyköpings BIS FI

50,95

 

 

 

6

 

Ken Braesch-Andersen-93

Hammarby IF

51,41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 800 M  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Axel Bergrahm-92

IFK Göteborg FI

2,01,78

 

Final

 

2

 

Marcus Hallbäck-92

Hässelby SK

2,03,16

 

Final

 

3

 

Linus Rosdahl-92

KFUM Örebro

2,04,90

 

 

 

4

 

Alexander Lötvall-93

Mölndals AIK

2,06,36

 

 

 

5

 

Matan Mohamed-93

IK Akele

2,13,15

 

 

 

6

 

Patrik Nilsson-92

Oskarshamns SK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 800 M  HEAT 2    

1

 

Christoffer Ohlsson-93

Umedalens IF

1,57,74

 

Final

 

 

2

 

Desmond A Manu-92

Sävedalens AIF

1,58,33

 

Final

 

 

3

 

Axel Danielsson Meiling-92

KFUM Arvika

1,58,75

 

Final

 

 

4

 

Chrisopher Ljung-92

Hammarby IF

1,59,09

 

Final

 

 

5

 

Håkan Carlberg-92

Malmö AI

2,05,71

 

 

 

 

6

 

Joshua Schultheiss-93

Tibro AIK FIK

2,06,5

 

 

 

 

7

 

Milad Rajabi-93

Öresund FK

2,13,78

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 800 M  HEAT 3    

1

 

Erik Filipovic-93

Klippans FK

1,59,87

 

Final

 

2

 

Elmar Engholm-92

Hässelby SK

2,00,08

 

Final

 

3

 

Axel Andersson-92

Mölndals AIK

2,00,70

 

 

 

4

 

Niklas Könberg-93

Spårvägens FK

2,06,42

 

 

 

5

 

Dennis Forsgren-93

Malmö AI

2,07,03

 

 

 

6

 

Sven Visser-93

SK Bore

2,22,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 800 M  FINAL     2011-08-28

1

 

Elmar Engholm-92

Hässelby SK

1.53,27

 

 

 

 

2

 

Christoffer Ohlsson-93

Umedalens IF

1.53,39

 

 

 

 

3

 

Desmond A Manu-92

Sävedalens AIF

1.55,95

 

 

 

 

4

 

Erik Filipovic-93

Klippans FK

1.57,35

 

 

 

 

5

 

Axel Danielsson Meiling-92

KFUM Arvika

1.59,07

 

 

 

 

6

 

Chrisopher Ljung-92

Hammarby IF

2.00,47

 

 

 

 

 

 

Marcus Hallbäck-92

Hässelby SK

DNS

 

 

 

 

 

 

Axel Bergrahm-92

IFK Göteborg FI

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 1500 M      2011-08-27

1

 

Elmar Engholm-92

Hässelby SK

4,00,17

 

 

 

2

 

Albin Olausson -92

KFUM Örebro

4,01,10

 

 

 

3

 

Elias Bjuhr-93

IFK Umeå

4,01,43

 

 

 

4

 

Marcus Hallbäck-92

Hässelby SK

4,01,50

 

 

 

5

 

Emil Blomberg-92

Hässelby SK

4,02,19

 

 

 

6

 

Joakim Eriksson-92

Estuna IF

4,05,48

 

 

 

7

 

Erik Filipovic-93

Klippans FK

4,07,49

 

 

 

8

 

Henrik Petersson-93

Malmö AI

4,13,07

 

 

 

9

 

Linus Rosdahl-92

KFUM Örebro

4,14,51

 

 

 

10

 

Gustav Milesson-92

Högby IF

4,15,51

 

 

 

11

 

Niklas Könberg-93

Spårvägens FK

4,15,76

 

 

 

12

 

Emil Pettersson-92

Högby IF

4,31,17

 

 

 

13

 

Matan Mohamed-93

IK Akele

4,37,65

 

 

 

14

 

Mohamed Hassan-92

IK Akele

4,42,56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 5000 M      2011-08-28

1

 

Filip Johansson-92

Sävedalens AIF

15,04,61

 

 

 

2

 

John Kingstedt-92

Huddinge AIS

15,14,44

 

 

 

3

 

Gustav Milesson-92

Högby IF

15,16,13

 

 

 

4

 

Emil Blomberg-92

Hässelby SK

15,26,44

 

 

 

5

 

Elias Bjuhr-93

IFK Umeå

15,26,70

 

 

 

6

 

Carl Senorski-93

Örgryte IS

15,34,59

 

 

 

7

 

Martin Regborn-91

KFUM Örebro

15,38,44

 

 

 

8

 

Niklas Jonsson-92

Hammarby IF

15,42,43

 

 

 

9

 

Björn Hammar-92

Sävedalens AIF

15,49,54

 

 

 

10

 

Linus Wirén-93

IK Ymer

16,01,36

 

 

 

11

 

Joakim Eriksson-92

Estuna IF

16,12,64

 

 

 

12

 

Erik Cederquist-92

IS Göta

16,25,68

 

 

 

13

 

Sirak Amanuel Belayl-92

Åhus FIK

16,41,91

 

 

 

14

 

Michael Alemayoh-92

Hammarby IF

17,00,67

 

 

 

15

 

Mohamed Hassan-92

IK Akele

17,11,07

 

 

 

16

 

Joshua Schultheiss-93

Tibro AIK FIK

17,14,87

 

 

 

 

 

Alexander Thysell-93

Ärla IF

DNF

 

 

 

 

 

Felix Hasselberg-93

Båstads GOIF

DNF

 

 

 

 

 

Erik Norrbom-93

Tureberg FK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 2000 M HINDER      2011-08-26

1

 

Marcus Hallbäck-92

Hässelby SK

6,10,56

 

 

 

2

 

Emil Blomberg-92

Hässelby SK

6,12,03

 

 

 

3

 

Niklas Jonsson-92

Hammarby IF

6,12,69

 

 

 

4

 

Axel Danielsson Meiling-92

KFUM Arvika

6,15,37

 

 

 

5

 

Björn Hammar-92

Sävedalens AIF

6,19,32

 

 

 

6

 

Carl Senorski-93

Örgryte IS

6,24,10

 

 

 

7

 

Erik Norrbom-93

Tureberg FK

6,30,12

 

 

 

8

 

Alexander Holm-92

GOIF Tjalve

6,48,66

 

 

 

9

 

Simon Lundell Vakkuri-93

Enhörna IF

7,01,11

 

 

 

10

 

Sirak Amanuel Belayl-92

Åhus FIK

7,05,37

 

 

 

 

 

Emil Pettersson-92

Högby IF

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind 2,4  2011-08-28

1

 

Anders Leifsson-92

IK Orient

14,46

 

Final

 

2

 

Dennis Eriksson-93

Sundsvalls FI

15,02

 

Final

 

3

 

Mattias Olander-92

Högby IF

15,39

 

Final

 

4

 

Tobias Nilsson-92

Alvesta FI

15,58

 

Final

 

5

 

Fredrik Andersson-90

Södertälje IF

16,74

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind 1,8  

1

 

Anton Levin-92

IFK Helsingborg

14,54

 

Final

 

2

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

15,19

 

Final

 

3

 

Martin Astner-93

Ullevi FK

15,96

 

 

 

4

 

Anton Öberg-93

Hammarby IF

16,40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 110 M HÄCK  FINAL  Vind 3,3  2011-08-28

1

 

Anton Levin-92

IFK Helsingborg

14,25

 

 

 

2

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

14,45

 

 

 

3

 

Anders Leifsson-92

IK Orient

14,52

 

 

 

4

 

Dennis Eriksson-93

Sundsvalls FI

14,74

 

 

 

5

 

Mattias Olander-92

Högby IF

15,52

 

 

 

6

 

Tobias Nilsson-92

Alvesta FI

16,10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 300 M HÄCK  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Oliver Åstrand-92

IK Ymer

38,75

 

Final

 

2

 

Fredrik Åström-93

Täby IS FK

38,82

 

Final

 

3

 

Oliver Willskytt-92

Ullevi FK

38,84

 

Final

 

4

 

Gunnar Odenman-93

Hammarby IF

40,22

 

 

 

5

 

Fredrik Anderson-93

Södertälje IF

42,23

 

 

 

6

 

Filip Rubin-93

Hovslätts IK

42,90

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 300 M HÄCK  HEAT 2    

1

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

39,53

 

Final

 

2

 

Anton Levin-92

IFK Helsingborg

39,66

 

 

 

3

 

Marcus Hawkins-93

Rånäs 4 H

40,01

 

 

 

4

 

Jonatan Andersson Ceder-92

Ume FF

42,22

 

 

 

5

 

Alexander Rahm-Johansson-92

IK Orient

42,71

 

 

 

 

 

Simon Gunnarsson-93

Västerås FI

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P19 300 M HÄCK  HEAT 3    

1

 

Anton Nilsson-92

Huddinge AIS

38,31

 

Final

 

2

 

Fredrik Lindgren-92

Stenungsunds FI

39,08

 

Final

 

3

 

Philip Green-93

Hammarby IF

39,40

 

 

 

4

 

Tobias Nilsson-92

Alvesta FI

39,47

 

 

 

5

 

Anton Öberg-93

Hammarby IF

43,19

 

 

 

6

 

Andreas Johansson-93

Riviera FI

46,25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    

  P19 300 M HÄCK  FINAL 2011-08-28   

1

 

Anton Nilsson-92

Huddinge AIS

37,30

 

 

 

2

 

Hampus Widlund-93

IFK Växjö

38,00

 

 

 

3

 

Fredrik Lindgren-92

Stenungsunds FI

38,21

 

 

 

4

 

Fredrik Åström-93

Täby IS FK

38,24

 

 

 

5

 

Oliver Åstrand-92

IK Ymer

40,85

 

 

 

6

 

Oliver Willskytt-92

Ullevi FK

Sen målgång efter fall

Tid saknas

 

 

    


    P19 HÖJD      2011-08-28

1

 

Erik Liberg-93

Ullevi FK

2,04

 

 

 

 

2

 

Arlind Shaluni-92

IK Norrköping FI

2,04

 

 

 

 

3

 

Valdemar Karlsson-93

Hammarby IF

1,97

 

 

 

 

4

 

Fredrik Lindgren-92

Stenungsunds FI

1,94

 

 

 

 

5

 

Viktor Husmark-92

Falu IK

1,94

 

 

 

 

6

 

Jakob Sandman-93

IFK Helsingborg

1,94

 

 

 

 

6

 

Nils Carlsson-93

Riviera FI

1,94

 

 

 

 

8

 

Jesper Borg-93

IK Lerum FI

1,90

 

 

 

 

9

 

Philip Persson-93

IFK Lund

1,86

 

 

 

 

10

 

Fredrik Wahlgren-93

Öresund FK

1,80

 

 

 

 

11

 

Simon Svensson-93

Eslövs AI

1,74

 

 

 

 

 

 

Magnus Almegius-93

Brattås CK

0,00

 

 

 

 

 

 

Filip Gyllensten-92

Örgryte IS

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Magnus Almegius-93
Jakob Sandman-93
Simon Svensson-93
Jesper Borg-93
Arlind Shaluni-92
Fredrik Wahlgren-93
Philip Persson-93
Nils Carlsson-93
Valdemar Karlsson-93
Fredrik Lindgren-92
Erik Liberg-93
Viktor Husmark-92
Filip Gyllensten-92
174 180 186 190 194 197 200 202 204 206
 
        o   o   xxo xxx
o   xxx
    o   o   xo  xxx
                o   xxo o   xxo xxo xxx
o   o   xxx
        xxo xxx
        o   o   xxo xxx
    o   o   xo  o   xxo xxx
    o   o   o   o   xxx
        o   o   o   o   o   o   xo  xxx
    o   xo  xxo xo  xxx
 

    

 

     P19 STAV      2011-08-26

1

 

Simon Gyllensten-92

Örgryte IS

4,85

 

 

 

 

2

 

Carl Stenson-93

Hellas FI

4,77

 

 

 

 

3

 

Arvid Lindahl-92

Ka 2 IF

4,69

 

 

 

 

4

 

Filip Gyllensten-92

Örgryte IS

4,57

 

 

 

 

5

 

Dennis Fransson-Bergetoft-92

KFUM Örebro

4,57

 

 

 

 

6

 

Filip Hjort-93

Gefle IF FIF

4,27

 

 

 

 

7

 

Philip Eliasson-92

Huddinge AIS

4,27

 

 

 

 

8

 

Samuel Wiktorsson-92

Trångvikens IF

3,91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Carl Stenson-93
Philip Eliasson-92
Filip Hjort-93
Dennis Fransson-Bergetoft-92
Samuel Wiktorsson-92
Filip Gyllensten-92
Simon Gyllensten-92
Arvid Lindahl-92
391 409 427 445 457 469 477 485 491 497 510
                        o   xxx
        xxo xxx
        o   xxx
        o   xxo xo  xxx
o   -   xxx
        xxo xo  o   xxx
                        o   xxo         xx-
                o   xo  xxx

 

    P19 LÄNGD      2011-08-27

1

 

Filip Hjort-93

Gefle IF FIF

7,17

 

  0,5

 

 

2

 

Andreas Andersson-92

Bollnäs FIK

7,07

 

  0,0

 

 

3

 

Simon Gyllensten-92

Örgryte IS

6,98

 

 

 

 

4

 

Hugo Jansson-92

Glanshammars IF

6,92

 

 

 

 

5

 

Gunnar Odenman-93

Hammarby IF

6,71

 

 

 

 

6

 

Patric Hjort-93

Västerås FI

6,70

 

 

 

 

7

 

Cedric Borglund Jansson-92

Ullevi FK

6,69

 

 

 

 

8

 

Björn Bamane-93

Spårvägens FK

6,53

 

 

 

 

9

 

Gustav Fridh-93

Huddinge AIS

6,44

 

 

 

 

10

 

Philip Green-93

Hammarby IF

6,17

 

 

 

 

 

 

Simon Gunnarsson-93

Västerås FI

DNS

 

 

 

 

 

 

Filip Gyllensten-92

Örgryte IS

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patric Hjort-93
Filip Hjort-93
Björn Bamane-93
Simon Gyllensten-92
Hugo Jansson-92
Gustav Fridh-93
Philip Green-93
Simon Gunnarsson-93
Filip Gyllensten-92
Andreas Andersson-92
Cedric Borglund Jansson-92
Gunnar Odenman-93
670 0,6   x  1,0  646 0,0  632 0,4  650 -0,1 639 0,0
672 0,9  717 0,5   -       689 0,2  675 0,6  689 0,2
653 0,2   -               -        -        - 
672 0,2  666 0,9  687 0,9  691 0,2  698 0,2  698 0,0
690 0,8  686 0,3  691 0,7  690 0,0   x       692 0,0
 x        x       644 0,3
615 0,0  617 1,0  610 0,0
 
 
690 0,0   x        x         x      707 0,0   x 
 x       669 0,7   x       631 0,7  658 0,0  640 0,0
647 0,0  671 0,0   x         x         -     668 0,6

  

     P19 LÄNGD   KVAL   2011-08-26

 

Jonathan Lilja

 x        x        x

 

 

 

Richard Berg

583 0,2  587 2,2  595 1,5

 

 

 

Fredrik Wahlberg

564 2,9  563 1,8   x

 

 

 

Simon Gunnarsson

 x       643 0,8   -            Final

 

 

 

Mahyar Noghani

 x        -        -

 

 

 

Philip Green

602 1,2  639 0,7  651 -0,3      Final

 

 

 

Albert Karlsson

259 1,5  598 1,2  599 1,6

 

 

 

Niklas Wahlgren

605 0,5  600 2,4   x

 

 

 

Andreas Andersson

676 0,2                         Final

över kvalgräns

 

 

Filip Gyllensten

615 1,4  655 1,1   -            Final

 

 

 

Gustav Fridh

676 2,5                         Final

Över kvalgräns

 

 

Simon Gyllensten

658 3,6  663 1,7                Final

Över kvalgräns

 

 

Hugo Jansson

688 1,1                         Final

Över kvalgräns

 

 

Cedric Borglund Jansson

658 0,8  671 1,8                Final

Över kvalgräns

 

 

Gunnar Odenman

660 0,6                         Final

Över kvalgräns

 

 

Filip Hjort

652 1,4  668 2,1                Final

Över kvalgräns

 

 

Patric Hjort

638 1,2  656 1,6  658 0,3       Final

 

 

 

Björn Bamane

634 1,0  562 0,4  637 -0,2      Final

 

 

 

Christoffer Gustafsson

516 2,9  562 0,0  617 1,9

 

 

 

 

Oskar Nordberg

636 3,8  631 0,7  631 -0,1

 

 

 

 

 

    P19 TRESTEG      2011-08-28

1

 

Dastid Selmani-92

IFK Lund

14,52

 

 

 

2

 

Sadeeh Mbye-92

Ullevi FK

14,33

 

 

 

3

 

Dennis Eriksson-93

Sundsvalls FI

13,93

 

 

 

4

 

Gustav Fridh-93

Huddinge AIS

13,23

 

 

 

5

 

Richard Berg-92

IFK Halmstad

13,17

 

 

 

6

 

Oscar Wahlqvist-93

Örgryte IS

12,41

 

 

 

7

 

Albert Karlsson-93

Eksjö Södra IK

11,83

 

 

 

 

 

Björn Bamane-93

Spårvägens FK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Björn Bamane-93
Albert Karlsson-93
Richard Berg-92
Oscar Wahlqvist-93
Gustav Fridh-93
Dennis Eriksson-93
Dastid Selmani-92
Sadeeh Mbye-92
 
1132   x    1163   x    1176  1183
1264  1266  1294  1317  1284  1296
1182  1028  1234  1241  1224  1220
 x     x     x     x     x    1323
 x   1393   1386  1367  1350   x 
 x   1452    x     -     -     x 
1414   x     x     x     x    1433

 

    

 

    P19 KULA 6,0      2011-08-28

1

 

Arwid Koskinen-92

Huddinge AIS

18,42

 

 

 

 

2

 

Daniel Ståhl-92

Spårvägens FK

18,31

 

 

 

 

3

 

Niklas Lindstedt-93

Hässelby SK

17,68

 

 

 

 

4

 

Micael Ljungberg-92

Nyköpings BIS FI

15,18

 

 

 

 

5

 

David Sundström-93

Hellas FI

14,17

 

 

 

 

6

 

Oscar Törnros-92

IFK Sala

13,90

 

 

 

 

7

 

Anton Larsson-93

Järvsö IF

13,22

 

 

 

 

8

 

Mattias Bergén Hansson-92

Huddinge AIS

13,15

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niklas Lindstedt-93
Mattias Bergén Hansson-92
David Sundström-93
Micael Ljungberg-92
Arwid Koskinen-92
Anton Larsson-93
Daniel Ståhl-92
Oscar Törnros-92
1693  1768   x    1741  1744  1759
 x    1131  1307  1275   x    1315
 x    1266   x     x    1299  1417
1435  1518   x     x     x     x 
1804  1809  1803   x    1842  1822
1322   x     x     x     x     - 
1782  1825  1831  1776   x     x 
1390   x    1379   x    1366   x 

   

 

    P19 DISKUS 1,75      2011-08-27

1

 

Daniel Ståhl-92

Spårvägens FK

58,64

 

 

 

 

2

 

Micael Ljungberg-92

Nyköpings BIS FI

51,51

 

 

 

 

3

 

Anders Pettersson-93

Säffle FIK

48,11

 

 

 

 

4

 

Jussi Kiviniemi-93

Södertälje IF

46,86

 

 

 

 

5

 

Anton Larsson-93

Järvsö IF

45,56

 

 

 

 

6

 

Andreas Grahn-92

Västerås FI

45,38

 

 

 

 

7

 

Oscar Törnros-92

IFK Sala

43,99

 

 

 

 

8

 

Mattias Bergén Hansson-92

Huddinge AIS

40,07

 

 

 

 

9

 

John Plate-93

IK Orient

36,93

 

 

 

 

10

 

David Hammarling-

Upsala IF

34,53

 

 

 

 

 

 

Anton Hilmersson-92

Ullevi FK

0,00

 

 

 

 

 

 

Niklas Lindstedt-93

Hässelby SK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anton Larsson-93
Daniel Ståhl-92
Andreas Grahn-92
David Hammarling-
Micael Ljungberg-92
Jussi Kiviniemi-93
Anton Hilmersson-92
Mattias Bergén Hansson-92
Oscar Törnros-92
Niklas Lindstedt-93
Anders Pettersson-93
John Plate-93
4005  4348  4477   x    4446  4556
 x    5577   x    5503  5864  5310
4538   x     x    4365   x    4444
3453   x     x 
5103  5151   x    5040  5141   x 
 x    4686  4203   x     x    4329
 x     x     x 
3686  3648  3942  3840  3783  4007
4218  4399   x     x    4133   x 
 x     -     - 
3774  4577  4229  4811  4753   x 
 x    3599  3693

   

 

    P19 SLÄGGA 6,0      2011-08-26

1

 

Oscar Vestlund-93

Kils AIK FIK

67,90

 

 

 

 

2

 

Mattias Bergén Hansson-92

Huddinge AIS

62,71

 

 

 

 

3

 

Kristoffer Fagerlund-93

IK Ymer

62,35

 

 

 

 

4

 

Mikael Larsson-92

SK Bore

61,66

 

 

 

 

5

 

Oskar Arlestrand-92

IFK Sunne FI

49,59

 

 

 

 

6

 

Pontus Lundstedt-92

Trångvikens IF

46,11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikael Larsson-92
Oskar Arlestrand-92
Kristoffer Fagerlund-93
Oscar Vestlund-93
Mattias Bergén Hansson-92
Pontus Lundstedt-92
 x    6040   x     x    6063  6166
4923  4754  4916  4895  4959   x 
 x    6012   x    6033  6235   x 
6790   x     x    6747  6561  6523
6066  6124  6271  6117  6212   x 
4611   x     x     x     x     x 

 

    

 

     P19 SPJUT      2011-08-28

1

 

Johan Carlqvist-92

Falu IK

67,53

 

 

 

 

2

 

Sebastian Thörngren-93

SK Bore

66,45

 

 

 

 

3

 

Jonathan Harley-93

Rydö Allmäna SK

60,25

 

 

 

 

4

 

Erik Olofsson-93

IFK Umeå

60,10

 

 

 

 

5

 

Teodor Thor-93

KFUM Örebro

59,17

 

 

 

 

6

 

Oskar Nordborg-93

Kalmarsunds FI

51,14

 

 

 

 

7

 

Fredrik Persson-92

Riviera FI

50,79

 

 

 

 

8

 

Albin Olsson-93

Ullevi FK

49,77

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jonathan Harley-93
Teodor Thor-93
Erik Olofsson-93
Fredrik Persson-92
Albin Olsson-93
Sebastian Thörngren-93
Oskar Nordborg-93
Johan Carlqvist-92
5791  5962  6025  6010   x    5544
 x    5917  5783   x    5742  5415
5711  6010  5970  5967  5804  6010
5079  4805  4873  4947   x    4873
4977   x     x    4766   x    4719
5668  6167  6645  6511   x    6346
5114  4884  4839   x    4628  4714
 x     x    5675  5962   x    6753

 

  

    P17 100 M  HEAT 1  Vind +3,4  2011-08-26

1

 

Marcus Bergstrand-94

Öresund FK

11,38

 

Semi

 

2

 

Tim Jonsson-94

Hässelby SK

11,41

 

Semi

 

3

 

Emil Thessén-94

Västerås FI

11,44

 

Semi

 

4

 

Eric Bergvall-94

Hässelby SK

11,72

 

 

 

5

 

Nils Andersson-94

SK Bore

12,17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  HEAT 2  Vind +3,2  

1

 

Erik Annerfalk-94

IF Hagen FIK

11,07

 

Semi

 

2

 

Trolle Olson-94

Spårvägens FK

11,45

 

Semi

 

3

 

Jacob Rhan-94

Glanshammars IF

11,51

 

Semi

 

4

 

Martin Lindén-94

Hanviken SK

11,61

 

 

 

5

 

Pontus Ahlstedt-94

IK Lerum FI

11,77

 

 

 

 

 

Niklas Pålsson-94

Mölndals AIK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  HEAT 3  Vind +1,0  

1

 

Viktor Elvung-Nilsson-94

FIF Gnistan

11,17

 

Semi

 

2

 

Adam Denguir-94

Lomma FIK

11,21

 

Semi

 

3

 

Nils Thornberg-94

Bollnäs FIK

11,52

 

Semi

 

4

 

Oscar Swing-94

Bromma IF

11,78

 

 

 

5

 

Christopher Sentell-94

Tureberg FK

11,97

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  HEAT 4  Vind +2,0  

1

 

Jonathan Wulff-94

Hammarby IF

11,18

 

Semi

 

 

2

 

Hannes Kvist-Wirdmo-94

IFK Växjö

11,18

 

Semi

 

 

3

 

Philip Dahlqvist Sjöberg-94

Tureberg FK

11,37

 

Semi

 

 

4

 

Jesper Kärki-94

Haparanda SKT

11,93

 

 

 

 

5

 

Niklas Nilsson-94

Skeninge IK

12,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  SEMIFINAL 1  Vind 0,6  2011-08-26

1

 

Viktor Elvung-Nilsson-94

FIF Gnistan

11,08

 

Final

 

2

 

Adam Denguir-94

Lomma FIK

11,18

 

Final

 

3

 

Emil Thessén-94

Västerås FI

11,28

 

Final

 

4

 

Tim Jonsson-94

Hässelby SK

11,63

 

 

 

5

 

Jacob Rhan-94

Glanshammars IF

11,65

 

 

 

 

 

Jonathan Wulff-94

Hammarby IF

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  SEMIFINAL 2  Vind 2,0  

1

 

Erik Annerfalk-94

IF Hagen FIK

11,14

 

Final

 

2

 

Hannes Kvist-Wirdmo-94

IFK Växjö

11,26

 

Final

 

3

 

Marcus Bergstrand-94

Öresund FK

11,37

 

Final

 

4

 

Philip Dahlqvist Sjöberg-94

Tureberg FK

11,55

 

 

 

5

 

Nils Thornberg-94

Bollnäs FIK

11,58

 

 

 

 

 

Trolle Olson-94

Spårvägens FK

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 100 M  FINAL  Vind 1,4  2011-08-26

1

 

Viktor Elvung-Nilsson-94

FIF Gnistan

11,01

 

 

 

2

 

Adam Denguir-94

Lomma FIK

11,14

 

 

 

3

 

Hannes Kvist-Wirdmo-94

IFK Växjö

11,21

 

 

 

4

 

Erik Annerfalk-94

IF Hagen FIK

11,21

 

 

 

5

 

Emil Thessén-94

Västerås FI

11,29

 

 

 

6

 

Marcus Bergstrand-94

Öresund FK

11,34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 200 M  HEAT 1  Vind 0,7  2011-08-27

1

 

Erik Annerfalk-94

IF Hagen FIK

22,89

 

Final

 

2

 

Marcus Bergstrand-94

Öresund FK

23,20

 

Final

 

3

 

Nils Thornberg-94

Bollnäs FIK

23,29

 

Final

 

4

 

Martin Lindén-94

Hanviken SK

23,49

 

 

 

5

 

Oskar Swing-94

Bromma IF

23,84

 

 

 

6

 

Niklas Nilsson-94

Skeninge IK

25,04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 200 M  HEAT 2  Vind -1,6  

1

 

Niklas Pålsson-94

Mölndals AIK

22,75

 

Final

 

2

 

Tim Jonsson-94

Hässelby SK

23,34

 

Final

 

3

 

Pontus Ahlstedt-94

IK Lerum FI

23,82

 

 

 

4

 

Jacob Shatohin-94

FGF Gotland

24,25

 

 

 

5

 

Micael Fagö-94

Kalmarsunds IF

24,46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 200 M  HEAT 3  Vind 1,8  

1

 

Viktor Elvung-Nilsson-94

FIF Gnistan

22,85

 

Final

 

2

 

Jacob Rhan-94

Glanshammars IF

23,44

 

 

 

3

 

Robin Skärström-94

Tanums IF

23,78

 

 

 

4

 

Gustav Schölin-94

Finspång AIK

24,20

 

 

 

5

 

Christopher Sentell-94

Tureberg FK

24,45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 200 M  FINAL  Vind 6,0  2011-08-28

1

 

Viktor Elvung-Nilsson-94

FIF Gnistan

21,98

 

 

 

2

 

Erik Annerfalk-94

IF Hagen FIK

22,10

 

 

 

3

 

Niklas Pålsson-94

Mölndals AIK

22,17

 

 

 

4

 

Marcus Bergstrand-94

Öresund FK

22,68

 

 

 

5

 

Tim Jonsson-94

Hässelby SK

22,91

 

 

 

6

 

Nils Thornberg-94

Bollnäs FIK

23,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 400 M  HEAT 1    2011-08-26

1

 

Carl Sjöstedt-94

IF Göta

51,95

 

Final

 

2

 

Alexander Bernhardsson-94

Ullevi FK

52,39

 

Final

 

3

 

Adrian Hansson-94

Lomma FIK

52,73

 

 

 

4

 

Johan Kullberg-94

IFK Helsingborg

53,57

 

 

 

5

 

Max Gålnander-94

Upsala IF

54,41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 400 M  HEAT 2    

1

 

Alex Torgersson-94

Hammarby IF

51,84

 

Final

 

2

 

Edvin Råsberg-94

Hässelby SK

51,84

 

Final

 

3

 

Robin Skärström-94

Tanums IF

52,38

 

Final

 

4

 

Gustav Schölin-94

Finspång AIK

52,39

 

Final

 

5

 

Petter Berner Wik-94

Upsala IF

53,06

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 400 M  FINAL    2011-08-27

1

 

Carl Sjöstedt-94

IF Göta

50,31

 

 

 

2

 

Alex Torgersson-94

Hammarby IF

50,46

 

 

 

3

 

Edvin Råsberg-94

Hässelby SK

50,99

 

 

 

4

 

Robin Skärström-94

Tanums IF

52,68

 

 

 

5

 

Gustav Schölin-94

Finspång AIK

52,71

 

 

 

6

 

Alexander Bernhardsson-94

Ullevi FK

53,30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 800 M  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Alexander Holmblad-94

Spårvägens FK

2,02,32

 

Final

 

2

 

Alex Torgersson-94

Hammarby IF

2,03,47

 

Final

 

3

 

Christopher Nilsson-94

Ullevi FK

2,03,68

 

 

 

4

 

Emanuel Örtengren-94

IFK Lidingö

2,04,32

 

 

 

5

 

Sebastian Stöckemann-94

IFK Växjö

2,10,46

 

 

 

6

 

Jonathan Järvela-94

IK Akele

2,13,33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 800 M  HEAT 2    

1

 

Gustav Sandström-94

IF Udd

2,01,72

 

Final

 

2

 

Jesper Bokefors-94

Upsala IF

2,01,91

 

Final

 

3

 

Benjamin Ahlbäck-94

IF Göta

2,02,09

 

 

 

4

 

Erik Laggren-94

Alingsås IF

2,03,14

 

 

 

5

 

Philip Örnborg-94

Danderyds SK

2,08,18

 

 

 

6

 

Noah Berhane-94

Fredrikshofs FI

2,13,02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 800 M  HEAT 3    

1

 

Simon Spencer-94

Strömstad LK

1,59,90

 

Final

 

2

 

Hampus Börjesson-94

Ullevi FK

2,00,92

 

Final

 

3

 

Pontus Johansson-94

IFK Växjö

2,01,59

 

Final

 

4

 

Mattias Ohlsson-94

Öresund FK

2,01,76

 

Final

 

5

 

Petter Berner Wik-94

Upsala IF

2,04,85

 

 

 

6

 

Felix Jensen-94

Ärla IF

2,09,19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 800 M  FINAL     2011-08-28

1

 

Alexander Holmberg-94

Spårvägens FK

1.55,99

 

 

 

2

 

Jesper Bokefors-94

Upsala IF

1.57,93

 

 

 

3

 

Simon Spencer-94

Strömstad LK

1.58,27

 

 

 

4

 

Hampus Börjesson-94

Ullevi FK

1.58,49

 

 

 

5

 

Alex Torgersson-94

Hammarby IF

1.58,54

 

 

 

6

 

Mattias Ohlsson-94

Öresund FK

2.00,67

 

 

 

7

 

Gustav Sandström-94

IF Udd

2.00,92

 

 

 

 

 

Pontus Johansson-94

IFK Växjö

DNS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 1500 M      2011-08-27

1

 

Alexander Holmblad-94

Spårvägens FK

4,04,23

 

 

 

2

 

Jens Petrusson-94

Ullevi FK

4,07,98

 

 

 

3

 

Jesper Bokefors-94

Upsala IF

4,08,36

 

 

 

4

 

Oliver Lämber-94

Hälle IF

4,10,64

 

 

 

5

 

Joel Zachrisson-94

Ullevi FK

4,12,83

 

 

 

6

 

Joel Durén-94

Hässelby SK

4,14,64

 

 

 

7

 

Rickard Lindoff-94

Hässelby SK

4,20,16

 

 

 

8

 

Matz Larsson-94

Mölndals AIK

4,20,63

 

 

 

9

 

Christopher Nilsson-94

Ullevi FK

4,23,04

 

 

 

10

 

Otto Kingstedt-94

Huddinge AIS

4,23,63

 

 

 

11

 

Philip Örnborg-94

Danderyds SK

4,27,53

 

 

 

12

 

Noah Berhane-94

Fredrikshofs FI

4,29,68

 

 

 

13

 

Filemon Mihreteab-94

Hässelby SK

4,46,28

 

 

 

14

 

Simon Strand-94

IFK Lund

4,54,65

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 3000 M      2011-08-28

1

 

Joel Durén-94

Hässelby SK

8,49,79

 

 

 

2

 

Napoleon Solomon-94

Fredrikshofs FI

8,51,02

 

 

 

3

 

Jens Petrusson-94

Ullevi FK

8,52,86

 

 

 

4

 

Oliver Lämber-94

Hälle IF

8,56,99

 

 

 

5

 

Joel Zachrisson-94

Ullevi FK

9,08,01

 

 

 

6

 

Otto Kingstedt-94

Huddinge AIS

9,14,17

 

 

 

7

 

Benjamin Ahlbäck-94

IF Göta

9,14,80

 

 

 

8

 

Jonathan Weichbrodt-94

Mölndals AIK

9,16,41

 

 

 

9

 

Pontus Johansson-94

IFK Växjö

9,20,73

 

 

 

10

 

Philip Lundh-94

Eksjö Södra IK

9,34,59

 

 

 

11

 

Rickard Lindoff-94

Hässelby SK

9,46,14

 

 

 

12

 

Emil Särnehed-94

Motala AIF

9,54,41

 

 

 

13

 

Filemon Mihreteab-94

Hässelby SK

10,16,59

 

 

 

14

 

Simon Strand-94

IFK Lund

10,16,71

 

 

 

 

 

Erik Tholén-94

Ununge IF

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 2000 M HINDER      2011-08-26

1

 

Napoleon Solomon-94

Fredrikshofs FI

6,11,50

 

 

 

2

 

Gustav Sandström-94

IF Udd

6,22,60

 

 

 

3

 

Erik Tholén-94

Ununge IF

6,29,80

 

 

 

4

 

Philip Örnborg-94

Danderyds SK

6,58,49

 

 

 

5

 

Sebastian Stöckemann-94

IFK Växjö

7,10,76

 

 

 

6

 

Emil Särnehed-94

Motala AIF

7,18,63

 

 

 

7

 

Lucas Grönborg-94

Hellas FI

7,19,19

 

 

 

 

 

Emanuel Örtengren-94

IFK Lidingö

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 110 M HÄCK  HEAT 1  Vind -0,1  2011-08-28

1

 

Fredrick Ekholm-94

Huddinge AIS

14,14

 

Final

 

2

 

Jesper Lundberg-94

Alvesta FI

14,47

 

Final

 

3

 

Victor Ivarsson-94

IFK Växjö

14,91

 

Final

 

4

 

Eric Bergvall-94

Hässelby SK

15,37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 110 M HÄCK  HEAT 2  Vind 0,7  

1

 

Hannes Kvist-Wirdmo-94

IFK Växjö

14,46

 

Final

 

2

 

Rickard Willman-94

Västerås FI

14,60

 

Final

 

3

 

Anton Nordbeck-94

Upsala IF

14,66

 

Final

 

4

 

Ayad Shaker-94

Eskilstuna FI

15,62

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 110 M HÄCK  FINAL  Vind 1,7  2011-08-28

1

 

Fredrick Ekholm-94

Huddinge AIS

13,91

 

 

 

2

 

Hannes Kvist-Wirdmo-94

IFK Växjö

14,06

 

 

 

3

 

Jesper Lundberg-94

Alvesta FI

14,53

 

 

 

4

 

Victor Ivarsson-94

IFK Växjö

14,76

 

 

 

 

 

Anton Nordbeck-94

Upsala IF

DNF

 

 

 

 

 

Rickard Willman-94

Västerås FI

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 300 M HÄCK  HEAT 1    2011-08-27

1

 

Carl Sjöstedt-94

IF Göta

41,75

 

Final

 

2

 

John Collin-94

Ullevi FK

42,10

 

Final

 

3

 

Erik Mårtensson-94

Sundsvalls FI

42,30

 

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 300 M HÄCK  HEAT 2    

1

 

Jack Johansson-94

Laholm IF FIK

41,66

 

Final

 

2

 

Jacob Shatohin-94

FGF Gotland

41,99

 

Final

 

3

 

Micael Fagö-94

Kalmarsunds IF

42,29

 

Final

 

4

 

Johan Kullberg-94

IFK Helsingborg

43,10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 300 M HÄCK  FINAL    2011-08-28

1

 

Carl Sjöstedt-94

IF Göta

38,73

 

 

 

2

 

Jack Johansson-94

Laholm IF FIK

39,81

 

 

 

3

 

Jacob Shatohin-94

FGF Gotland

40,84

 

 

 

4

 

Erik Mårtensson-94

Sundsvalls FI

40,91

 

 

 

5

 

Micael Fagö-94

Kalmarsunds IF

41,54

 

 

 

6

 

John Collin-94

Ullevi FK

41,81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    P17 HÖJD      2011-08-27

1

 

Fredrick Ekholm-94

Huddinge AIS

2,04

 

 

 

2

 

Fredrik Löfgren-94

IFK Lund

2,02

 

 

 

3

 

Fredrik Konradsson-94

IFK Umeå

1,98

 

 

 

4

 

Oliver Karlsson-94

Västerås FK

1,89

 

 

 

5

 

Jonathan Holm-94

Strands IF

1,86

 

 

 

6

 

Adam Lindhe-94

IFK Lidingö

1,86

 

 

 

7

 

Edvin Heggermann-94

KFUM Örebro

1,78

 

 

 

8

 

Martin Sundgren-94

Finspång AIK

1,78

 

 

 

9

 

Markus Saarela-94

Trollhättan FIK

1,72

 

 

 

 

 

Erik Grundberg-94

Hammarby IF

0,00

 

 

 

 

 

Jonas Nilsson-94

Habo FIF

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Edvin Heggermann-94
Fredrik Löfgren-94
Erik Grundberg-94
Fredrik Konradsson-94
Markus Saarela-94
Martin Sundgren-94
Oliver Karlsson-94
Fredrick Ekholm-94
Jonathan Holm-94
Jonas Nilsson-94
Adam Lindhe-94
166 172 178 182 186 189 192 194 196 198 200 202 204 210
    o   o   xxx
                    o   o   -   o   o   o   xxo xxx
 
                    o   o   o   o   xo  xxx
o   xxo xxx
xo  o   o   xxx
        xo  o   o   xo  xxx
            o   -   o   -   o   o   o   o   o   o   xxx
        o   xxo o   xxx
        xxx
    o   o   o   xxo xxx

   

  

    P17 STAV      2011-08-26

1

 

Anders Andreasson-94

Örgryte IS

4,50

 

 

 

2

 

Trolle Olson-94

Spårvägens FK

4,44

 

 

 

3

 

Micael Fagö-94

Kalmarsunds IF

4,28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trolle Olson-94
Anders Andreasson-94
Micael Fagö-94
404 416 428 436 444 450 456 470
-   xo  o   o   xo  xxx
            o   xo  o   -   xxx
o   o   o   xxx

 

    

 

     P17 LÄNGD      2011-08-28

1

 

Johan Taléus-94

Eskilstuna FI

7,17

 

 

 

2

 

Adam Denguir-94

Lomma FIK

6,96

 

 

 

3

 

Rickard Willman-94

Västerås FI

6,69

 

 

 

4

 

Victor Ivarsson-94

IFK Växjö

6,42

 

 

 

5

 

Joel Valdemarsson-94

IF Göta

6,30

 

 

 

6

 

Kim Fransson-94

IFK Halmstad

6,17

 

 

 

7

 

Erik Mårtensson-94

Sundsvalls FI

6,05

 

 

 

8

 

Gustav Nyberg-94

Strands IF

5,90

 

 

 

9

 

Daniel Kamlin-94

Karlskoga FIF

5,87

 

 

 

10

 

Nils Andersson-94

SK Bore

5,74

 

 

 

11

 

Niklas Nilsson-94

Skeninge IK

5,56

 

 

 

 

 

Karl Teiffel-94

Mölndals AIK

0,00

 

 

 

 

 

Simon Karlén-94

KFUM Arvika

0,00

 

 

 

 

 

Jack Johansson-94

Laholm IF FIK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Erik Mårtensson-94
Karl Teiffel-94
Daniel Kamlin-94
Adam Denguir-94
Gustav Nyberg-94
Victor Ivarsson-94
Niklas Nilsson-94
Joel Valdemarsson-94
Kim Fransson-94
Johan Taléus-94
Rickard Willman-94
Nils Andersson-94
Simon Karlén-94
Jack Johansson-94
605 1,1  599 0,0   x        x       595 0,8  229 -0,8
 x               x 
587 0,4   x        
625 0,7  672 1,8  657 1,2  696 1,4  685 0,6  670 0,4
590 2,4   x       582 0,5   x       580 0,2  457 0,2
626 0,8  478 0,3  642 -0,4  -       622 1,3   - 
537 -0,1 554 1,1  556 0,5
624 0,4  630 0,3   x        x        x       627 0,3
600 -0,5        610 0,6  607 0,1  617 -0,1 613 0,3
692 -0,2 699 0,2  712 -0,2 717 -0,1  x       714 0,6
 x       653 0,4   x        x        x       669
538 3,6  574 -0,2 568 0,1
 
 x         -         - 

   

 

     P17 TRESTEG      2011-08-26

1

 

Simon Karlén-94

KFUM Arvika

14,70

 

 

 

2

 

Fredrik Konradsson-94

IFK Umeå

14,40

 

 

 

3

 

Simon Pettersson-94

Örbyhus IF

14,32

 

 

 

4

 

Fredrik Löfgren-94

IFK Lund

13,92

 

 

 

5

 

Joel Valdemarsson-94

IF Göta

13,67

 

 

 

6

 

Erik Grundberg-94

Hammarby IF

13,27

 

 

 

7

 

Jonathan Holm-94

Strands IF

13,24

 

 

 

8

 

Samuel Grip-94

IK Orient

12,99

 

 

 

9

 

Gustav Nyberg-94

Strands IF

12,42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fredrik Löfgren-94
Simon Karlén-94
Simon Pettersson-94
Joel Valdemarsson-94
Erik Grundberg-94
Samuel Grip-94
Gustav Nyberg-94
Jonathan Holm-94
Fredrik Konradsson-94
 x        1392 1,1   x         x        1382 3,0   x 
1470 1,2   -         -         -         -         - 
1379 1,3  1418 0,3   x        1412 1,2  1426 0,7  1432 1,2
 x        1233 2,5  1367 0,9   x        1338 5,6  1334 1,7
1299 0,7  1327 1,4  1322 2,2  1295 1,1  1298 3,0  1259 1,5
 x         x        1271 0,7  1299 6,6   x         x 
1242 1,9  1240 -0,2  
 x         x        1324 6,9   x         -         - 
1378 2,5  1382 0,2  1440 1,0  1415 0,9  1437 2,7  1413 2,5

  

 

    P17 KULA 5,0      2011-08-28

1

 

Simon Pettersson-94

Örbyhus IF

17,38

 

 

 

2

 

Alexander Larsson-94

Upsala IF

16,72

 

 

 

3

 

Tim Wunger-94

Enköpings AI

16,64

 

 

 

4

 

Johan Berggren-94

Eslövs AI

15,62

 

 

 

5

 

Simon Karlén-94

KFUM Arvika

15,48

 

 

 

6

 

Alfred Rahm-94

Habo FIF

12,91

 

 

 

 

 

Robert Nilsson-94

Oskarshamns SK

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tim Wunger-94
Simon Pettersson-94
Johan Berggren-94
Alexander Larsson-94
Simon Karlén-94
Alfred Rahm-94
Robert Nilsson-94
1578  1664  1622   x    1624   x 
1689  1693  1649  1738   x    1691
1479  1550  1556  1530  1507  1562
 x    1644  1672   x    1664  1647
1481  1495  1548  1453  1525  1507
1209   x    1288  1291   x    1257
 x     x     x     x     x     x 

 

  

 

    P17 DISKUS 1,5      2011-08-26

1

 

Tim Wunger-94

Enköpings AI

46,98

 

 

 

2

 

Victor Ivarsson-94

IFK Växjö

46,42

 

 

 

3

 

Anders Eriksson-94

Hovslätts IK

46,31

 

 

 

4

 

Lowe Litzell-94

Östersunds GIF

45,44

 

 

 

5

 

Alexander Larsson-94

Upsala IF

44,66

 

 

 

6

 

Alfred Rahm-94

Habo FIF

44,39

 

 

 

7

 

Axel Lönegren-94

Upsala IF

43,64

 

 

 

8

 

Kim Fransson-94

IFK Halmstad

42,30

 

 

 

9

 

Albin Vastersson-94

Varbergs GIF

33,52

 

 

 

10

 

Jesper Kärki-94

Haparanda SKT

27,42

 

 

 

 

 

Simon Pettersson-94

Örbyhus IF

0,00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lowe Litzell-94
Albin Vastersson-94
Axel Lönegren-94
Alexander Larsson-94
Victor Ivarsson-94
Anders Eriksson-94
Kim Fransson-94
Alfred Rahm-94
Jesper Kärki-94
Tim Wunger-94
Simon Pettersson-94
 x     x    4021   x    4544   x 
3146   x    3352
3481  3743  4071  4125   x    4364
4153  4466   x     x     x     x 
4341   x    4210   x     x    4642
4335  4631  4507  4017   x    4543
 x    4230  4166   x     x     x 
3505  3534  3671  4439   x     x 
 x    2742   x 
3540  4445  4530   x     x    4698
 x     x     x 

 

   

   

    P17 SLÄGGA 5,0      2011-08-28

1

 

Anders Eriksson-94

Hovslätts IK

66,72

 

 

 

2

 

Lowe Litzell-94

Östersunds GIF

65,83

 

 

 

3

 

Jonas Bergén Hansson-94

Huddinge AIS

63,05

 

 

 

4

 

Alexander Larsson-94

Upsala IF

59,70

 

 

 

5

 

Andreas Magnusson-94

FIF Gnistan

41,80

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jonas Bergén Hansson-94
Andreas Magnusson-94
Alexander Larsson-94
Anders Eriksson-94
Lowe Litzell-94
6102   x     x     x     x    6305
4180   x     x     x     x    4097
5595   x    5887   x     x    5970
 x     x    6310  6018  6449  6672
 x     x    6046   x     x    6583

 

 

 

    P17 SPJUT 700      2011-08-27

1

 

Axel Lönegren-94

Upsala IF

69,48

 

 

 

2

 

Emil Sjödin-94

Hässelby SK

62,82

 

 

 

3

 

Simon Pettersson-94

Örbyhus IF

60,28

 

 

 

4

 

Lowe Litzell-94

Östersunds GIF

58,19

 

 

 

5

 

Lukas Kvist-94

IFK Helsingborg

56,89

 

 

 

6

 

Victor Ivarsson-94

IFK Växjö

56,52

 

 

 

7

 

Anders Eriksson-94

Hovslätts IK

54,17

 

 

 

8

 

Kim Fransson-94

IFK Halmstad

52,45

 

 

 

9

 

Johan Berggren-94

Eslövs AI

47,86

 

 

 

10

 

Alfred Rahm-94

Habo FIF

47,74

 

 

 

11

 

Rasmus Elfgaard-94

Habo FIF

44,17

 

 

 

12

 

Markus Johansson-94

Tanums IF

40,08

 

 

 

13

 

Jesper Kärki-94

Haparanda SKT

33,18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Markus Johansson-94
Alfred Rahm-94
Kim Fransson-94
Lowe Litzell-94
Emil Sjödin-94
Simon Pettersson-94
Lukas Kvist-94
Johan Berggren-94
Victor Ivarsson-94
Jesper Kärki-94
Rasmus Elfgaard-94
Anders Eriksson-94
Axel Lönegren-94
3683  4008  3861
4454   x    4774
4643  5245   x     x    5198   x 
5819   -    5726   x     x     x 
5647  6251  6282  6030  5834  5791
4920  5279  5678   x    6028   x 
4999  5689   x     x     x     x 
4723  4786  4722
5151  5652  5539   x     x    5404
 x    3318   x 
 x    4417  4256
 x    4862  5233   -     -    5417
6490  6664  6403   x    6418  6948

 

   

 

    K22 100 M  HEAT 1  Vind 0,8  2011-08-26

1

 

Petra Larsson-90

Gefle IF FIF

12,07

 

Final

 

2

 

Isabelle Eurenius-89

Falu IK

12,40

 

 

 

3

 

Caroline Tegel-90

IF Göta

12,75

 

 

 

4

 

Tove Tengvall-91

Hammarby IF

12,89

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M  HEAT 2  Vind 2,9  

1

 

Erica Pettersson-90

IF Göta

11,90

 

Final

 

2

 

Elina Palmquist-91

IF Göta

11,98

 

Final

 

3

 

Stephanie Olsson-91

Ka 2 IF

12,16

 

Final

 

4

 

Linda Bergh-89

Hässelby SK

12,53

 

 

 

5

 

Malin Johansson-90

IFK Växjö

12,79

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M  HEAT 3  Vind 1,1  

1

 

Elin Östlund-91

KFUM Örebro

12,00

 

Final

 

2

 

Glady Bamane-89

Spårvägens FK

12,27

 

Final

 

3

 

Kim McCabe-90

IFK Lund

12,28

 

 

 

4

 

Johanna Nilsson-90

Mölndals AIK

12,64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M  FINAL  Vind 0,0  2011-08-26

1

 

Erica Pettersson-90

IF Göta

11,82

 

 

 

2

 

Elin Östlund-91

KFUM Örebro

11,99

 

 

 

3

 

Elina Palmquist-91

IF Göta

12,01

 

 

 

4

 

Petra Larsson-90

Gefle IF FIF

12,02

 

 

 

5

 

Glady Bamane-89

Spårvägens FK

12,18

 

 

 

6

 

Stephanie Olsson-91

Ka 2 IF

12,24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 200 M  HEAT 1  Vind 0,0  2011-08-27

1

 

Erica Pettersson-90

IF Göta

24,47

 

Final

 

2

 

Gladys Bamane-89

Spårvägens FK

25,03

 

Final

 

3

 

Stephanie Olsson-91

Ka 2 IF

25,57

 

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 200 M  HEAT 2  Vind -0,3  

1

 

Josefin Magnusson-89

Malmö AI

24,83

 

Final

 

2

 

Elin Östlund-91

KFUM Örebro

25,11

 

Final

 

3

 

Evelin Hindrikes-91

Kvarnsvedens GOIK FIK

25,49

 

Final

 

4

 

Lynette Morgan-91

Hammarby IF

26,16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 200 M  FINAL  Vind 3,4  2011-08-28

1

 

Erica Pettersson-90

IF Göta

23,85

 

 

 

2

 

Josefin Magnusson-89

Malmö AI

24,21

 

 

 

2

 

Elin Östlund-91

KFUM Örebro

24,21

 

 

 

4

 

Stephanie Olsson-91

Ka 2 IF

24,88

 

 

 

5

 

Gladys Bamane-89

Spårvägens FK

25,10

 

 

 

6

 

Evelin Hindrikes-91

Kvarnsvedens GOIK FIK

25,22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 400 M  HEAT 1    2011-08-26

1

 

Josefin Magnusson-89

Malmö AI

56,86

 

Final

 

2

 

Sara Bley-91

GOIF Tjalve

58,35

 

Final

 

3

 

Emma Ulfberg-90

IK Hakarpspojkarna

59,29

 

Final

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 400 M  HEAT 2    

1

 

Elin Moraiti-91

Falu IK

58,18

 

Final

 

2

 

Linnea Collin-89

Malmö AI

59,84

 

Final

 

3

 

Sara Ulin-91

Falu IK

60,14

 

Final

 

4

 

Alexandra Axell-89

IK Lerum FI

61,81

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 400 M  FINAL    2011-08-27

1

 

Josefin Magnusson-89

Malmö AI

54,48

 

 

 

2

 

Elin Moraiti-91

Falu IK

55,38

 

 

 

3

 

Sara Bley-91

GOIF Tjalve

56,39

 

 

 

4

 

Linnea Collin-89

Malmö AI

58,27

 

 

 

5

 

Emma Ulfberg-90

IK Hakarpspojkarna

59,24

 

 

 

6

 

Sara Ulin-91

Falu IK

59,91

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 800 M      2011-08-28

1

 

Lovisa Lindh-91

Ullevi FK

2.10,57

 

 

 

2

 

Elin Moraiti-91

Falu IK

2.10,73

 

 

 

3

 

Maria Westher-90

Karlskoga FIF

2.14,02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 1500 M      2011-08-27

1

 

Merfa Bahta-89

Hälle IF

4,28,27

 

 

 

2

 

Lovisa Lindh-91

Ullevi FK

4,30,69

 

 

 

3

 

Beata Falk-89

IK Norrköping FI

4,31,71

 

 

 

4

 

Linn Nilsson-90

Hälle IF

4,32,51

 

 

 

5

 

Maria Westher-90

Karlskoga FIF

4,32,68

 

 

 

6

 

Klara Bodinson-90

IFK Lidingö

4,35,13

 

 

 

7

 

Emma Dahl-91

Örgryte IS

4,45,44

 

 

 

8

 

Emma Jansson-91

Ludvika FFI

4,59,11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 5000 M      2011-08-28

1

 

Merfa Bahta-89

Hälle IF

16.56,80

 

 

 

2

 

Beata Falk-89

IK Norrköping FI

17.07,00

 

 

 

3

 

Linn Nilsson-90

Hälle IF

17.14,61

 

 

 

4

 

Nina Persson-90

Örgryte IS

17.30,01

 

 

 

5

 

Maria Borglund-91

Sävedalens AIF

17.40,61

 

 

 

6

 

Elisabeth Clausen-90

Tväråsens AIF

17.46,72

 

 

 

7

 

Sandra Södergren-89

FIF Gnistan

18.53,04

 

 

 

 

 

Elin Borglund-91

Sävedalens AIF

DNF

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 2000 M HINDER      2011-08-26

1

 

Klara Bodinson-90

IFK Lidingö

6,48,45

 

 

 

2

 

Maria Borglund-91

Sävedalens AIF

6,55,84

 

 

 

3

 

Emma Dahl-91

Örgryte IS

7,00,77

 

 

 

4

 

Erika Svanborg-91

Bromma IF

7,09,10

 

 

 

5

 

Emma Jansson-91

Ludvika FFI

7,21,64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M HÄCK  HEAT 1  Vind 0,4  2011-08-28

1

 

Emma Tuvesson-91

IFK Helsingborg

13,93

 

Final

 

2

 

Elina Palmquist-91

IF Göta

14,57

 

Final

 

3

 

Malin Eriksson-91

KFUM Örebro

14,68

 

Final

 

4

 

Lisa Linnell-91

Ljungby FIK

14,83

 

Final

 

5

 

Lisa Nyström-89

Kalmarsunds IF

15,39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M HÄCK  HEAT 2  Vind 1,8  

1

 

Maja Rogemyr-91

IF Göta

14,56

 

Final

 

2

 

Caroline Lundahl-91

Ka 2 IF

14,63

 

Final

 

3

 

Isabelle Eurenius-89

Falu IK

15,02

 

 

 

4

 

Caroline Tegel-90

IF Göta

15,22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    K22 100 M HÄCK  FINAL  Vind 1,6  2011-08-28

1

 

Emma Tuvesson-91

IFK Helsingborg

13,70

 

 

 

2

 

Caroline Lundahl-91

Ka 2 IF

14,13